AI prezeską dużej firmy

AI prezeską dużej firmy
Chińska firma NetDragon mianowała zasilanego przez sztuczną inteligencję wirtualnego humanoidalnego robota dyrektorem jednej ze swoich spółek zależnych, Fujian NetDragon Websoft. Według oficjalnego komunikatu firmy, nominacja bota o imieniu Tang Yu, "to ruch w kierunku pionierskiego wykorzystania AI do przekształcenia zarządzania korporacyjnego i przeskoczenia wydajności operacyjnej na nowy poziom" oraz "kamień milowy w kierunku organizacji funkcjonującej w metawersum".

Humanoidalny robot wirtualny ma "usprawnić przepływ procesów, poprawić jakość realizacji zadań i zwiększyć szybkość ich wykonywania". Tang Yu będzie również działała (jej wizualizacja jest płci żeńskiej) jako "hub danych w czasie rzeczywistym i narzędzie analityczne wspierające racjonalne podejmowanie decyzji w codziennych operacjach i umożliwiające bardziej efektywny system zarządzania ryzykiem". Ponadto "oczekuje się, że Tang Yu będzie odgrywała kluczową rolę w rozwoju talentów i zapewnieniu sprawiedliwego i wydajnego miejsca pracy dla wszystkich pracowników".

NetDragon Websoft to chińska firma zajmująca się produkcją gier, która ma na koncie m.in. takie tytuły jak: Eudemons Online, Heroes Evolved, Conquer Online i Under Oath. "Z naszego punktu widzenia metawersum jest czymś, co nie jest chwilową modą i będzie istnieć, zaś kierująca firmą AI CEO to częścią naszego planu, aby wkroczyć w ten świat. Robimy to na poważnie", mówił we wrześniu amerykańskiej telewizji CNBC wiceprezes firmy, Simon Leung.

Źródło: www.euronews.com, zdjęcie: Obraz Gerd Altmann z Pixabay

Mirosław Usidus