Telewizor bez kabli do mocowania w dowolnym miejscu

Telewizor bez kabli do mocowania w dowolnym miejscu
Na targach elektroniki CES 2023 w Las Vegas startup o nazwie Displace TV zaprezentował nowe podejście do konstrukcji telewizora, proponując urządzenie całkowicie bezprzewodowe, do łatwego mocowania na ścianach, a nawet oknach, pozbawione nie tylko kabli zasilających ale również pilota. 

Telewizor Displace ma 55-calowy ekran OLED, a konstrukcja została zaprojektowana tak, aby można go było przykleić do ściany lub okna za pomocą przyssawek. Zasilanie oparte jest nie na kablu prowadzącym do gniazdka elektrycznego, ale na wymienianych akumulatorach, dzięki którym, jak zapewnia producent, urządzenie działa przez wiele godzin. Wymiany ogniwa można dokonać bez przerywania oglądania TV. Zamiast pilota używany jest tu system sterowania gestykulacyjnego. Możliwe jest też użycie do tego smartfona, za pośrednictwem specjalnej aplikacji. 

Oprócz monitora, system składa się z urządzenia wielkości stacjonarnego PC. Sygnał podróżuje stamtąd bezprzewodowo do telewizora. W ten sposób można korzystać z wielu telewizorów jednocześnie, tworząc wieloekranowy obraz. Urządzenie Displace TV jest już dostępne w sprzedaży, w liczbie 100 sztuk i nie jest tani - 2999 USD za ekran z jednostką sterującą. Za zestaw czterech ekranów z boksem należy zapłacić 8999 USD. 

Źródło: www.cnet.com, zdjęcie: displace.tv

Mirosław Usidus