Router bezprzewodowy TP-Link - Archer MR400

Router bezprzewodowy TP-Link - Archer MR400
Prezentujemy kolejny bezprzewodowy router od firmy TP-Link - Archer MR400, który może udostępniać sieć o łącznej prędkości 1350 Mb/s. Urządzenie doskonale spełnia stawiane przed nim zadania, ponieważ obsługuje bezprzewodowe połączenia w najnowszym standardzie 802.11ac.

Ten niewielki router o wymiarach 202×141×33,6 mm ma uniwersalny, designerski wygląd i doskonale wkomponuje się w każdą przestrzeń. Jest wykonany z wysokiej jakości tworzywa w kolorze czarnym.

Urządzenie pracuje w dwóch pasmach - wysyła sygnał sieci bezprzewodowej o prędkości 450 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz sieci o prędkości do 876 Mb/s w paśmie 5 GHz. Ma dwie odłączalne anteny zewnętrzne oraz trzy wewnętrzne o dużej mocy, pomagające uzyskać stabilne połączenie o dużym zasięgu.

Dzięki temu może udostępniać sieć 4G LTE wielu urządzeniom jednocześnie. Jesteśmy więc w stanie pobierać duże pliki, oglądać filmy bez spowolnień czy też czatować bez przeszkód na laptopie, smartfonie czy tablecie. Cztery porty LAN (100 Mb/s) umożliwiają szybkie podłączenie telewizora lub konsoli.

Sama konfiguracja urządzenia jest bardzo łatwa. Aby mieć dostęp do sieci, wystarczy włożyć kartę SIM, podpiąć router do gniazda elektrycznego i sprzęt staje się gotowy do pracy. Sam automatycznie łączy się z siecią operatora i udostępnia połączenie w domowej sieci bezprzewodowej. Do zarządzania routerem warto zainstalować specjalną aplikację TP-Link Tether, wyposażoną w intuicyjny interfejs appki z polskim menu. Dzięki niej możemy m.in. włączyć kontrolę rodzicielską czy wygenerować sieć przeznaczoną dla naszych gości. Warto też wypróbować tunele VPN (do 10), które pozwalają na bezpieczny (szyfrowany) dostęp do zasobów lokalnej sieci w firmie przez Internet. Opcja ta przyda się użytkownikom, którzy cenią sobie komfort pracy zdalnej.

Archer MR400 to kompaktowe, proste w obsłudze urządzenie. Jego kluczową zaletą jest to, że umożliwia korzystanie z mobilnego LTE jako podstawowego internetowego domowego łącza, a jednocześnie - np. w czasie urlopu - możemy je zabrać do walizki, by cieszyć się własną siecią internetową w dowolnym miejscu. Oczywiście pod warunkiem, że nie zapomnimy wziąć karty SIM i będziemy mieć dostęp do gniazdka elektrycznego.

W pudełku oprócz urządzenia znajdziemy: zasilacz, kabel Ethernet RJ45, adapter Micro SIM i Nano SIM oraz instrukcję.

Router Archer MR400 jest już dostępny w sprzedaży. Objęty został 36-miesięczną gwarancją producenta.