Test aplikacji: nie tylko SMS

Test aplikacji: nie tylko SMS
Poniżej przedstawiamy test pięciu aplikacji programów do obsługi nie tylko wiadomości SMS, MMS.

Pulse SMS

To program, który nie tylko obsługuje wiadomości SMS oraz MMS, ale dodatkowo je zabezpiecza i wzbogaca w funkcje w zwykłych SMS-ach nieznane, np. animowane gify. Jest tu również rozbudowana wyszukiwarka wiadomości i możliwość ich zapisu w chmurze. Aplikacja przystosowana jest również do obsługi dwu kart SIM w telefonie.

Pulse SMS zawiera także wiele opcji personalizacji. Pozwala na modyfikowanie interfejsu oraz okien rozmowy, zmianę kolorów, ustawienia stylu emoji, układu klawiatury, a nawet wyglądu chmurek rozmowy. Wyposażona jest również w tryb nocny, który uaktywnia się automatycznie. Aplikacja pozwala także na dopasowanie i ustawienia powiadomień do konkretnych kontaktów.

Dzięki Pulse SMS można wysyłać wiadomości z tabletu, komputera, zegarka smart lub każdego innego urządzenia podłączonego do jednego konta. Aplikacja jest zoptymalizowana do działania z wieloma urządzeniami i systemami. Jednak na próżno szukać wsparcia iPhone’a. Jest to spowodowane polityką Apple, która nie pozwala na usunięcie domyślnej aplikacji iMessage. Aplikacja jest płatna w kilku wariantach do wyboru.

Pulse SMS

Producent: Pulse SMS
Platforma: Android, Windows, Linux
Oceny
Możliwości: 7/10
Łatwość obsługi: 9/10
Ocena ogólna: 8/10

IntelliSMS Messenger

IntelliSMS Messenger zapewnia dwukierunkową wysyłkę wiadomości SMS. Jest skierowany do użytkowników biznesowych. To oznacza oczywiście, że usługa jest odpłatna, ale w przypadku aplikacji obsługujących SMS to częste rozwiązanie i trzeba być na nie przygotowanym, jeśli chce się korzystać z wygodnego programu do obsługi tekstowych wiadomości telefonicznych.

Jest to rzadki przypadek aplikacji przeznaczonej do obsługi wiadomości SMS, która jest dostępna dla iPhone’ów. Teoretycznie jest też na Androida, bo taką informację podaje producent na swojej stronie, ale nie ma jej w sklepie Google.

Korzystanie z programu wymaga rejestracji na stronie IntelliSoftware. Po dokonaniu tego można m.in. wysyłać wiadomości SMS do indywidualnych lub wielu odbiorców, tworzyć grupy kontaktów i dostępów, mieć dostęp do spersonalizowanych szablonów wiadomości. Program pozwala m.in. na potwierdzenie doręczenia wysłanych wiadomości.

IntelliSMS Messenger

Producent: IntelliSoftware Ltd.
Platforma: iOS
Oceny
Możliwości: 6/10
Łatwość obsługi: 7/10
Ocena ogólna: 6,5/10

Textra SMS

Aplikacja ta jest chwalona przez użytkowników za lekkość, czyli oszczędność w korzystaniu z pamięci urządzenia. Aplikacja oferuje ponad sto motywów opartych na różnych materiałach oraz różne opcje kolorystyczne ikon aplikacji i pól tekstowych, tryby nocny, dzienny i automatyczny nocny, sześć stylów pola tekstowego, zaplanowane wiadomości SMS i MMS (do wysłania w przyszłości), wstrzymywanie podczas wysyłania, przesunięcie w celu usunięcia/ nawiązania połączenia.

Użytkownik ma tu też do dyspozycji galerię z możliwością zaznaczenia wielu obrazów, wyskakujące okno z szybką odpowiedzią, funkcje grupowych wiadomości MMS, szybkie notatki głosowe, pliki GIF, ponad dwadzieścia rozmiarów czcionki, blokowanie/czarna lista, automatyczną kompresję filmów i obrazów i wiele innych.

Dodatkowo atutem programu jest kompatybilność z Android Wear, Android Auto oraz możliwość prowadzenia dwóch różnych kont dla smartfonów, które mają dwie karty SIM. Użytkownicy jednak zwracają uwagę na zdarzające się problemy z obsługą MMS i podwójnej karty SIM.

Textra SMS

Producent: Delicious
Platforma: Android
Oceny
Możliwości: 8/10
Łatwość obsługi: 7/10
Ocena ogólna: 7,5/10

TextMagic

Reklamuje się jako narzędzie do obsługi klientów biznesowych. Pozwala wysyłać wiadomości SMS do wielu odbiorców naraz, ale można także za jej pomocą w sposób wygodny prowadzić konwersacje tekstowe, niczym w komunikatorze.

Użytkownik otrzymuje po zainstalowaniu programu powiadomienia typu "push" o nowych przychodzących wiadomościach, monitoruje tempo doręczeń i historię wiadomości. Może też zarządzać listami, kontaktami i szablonami wiadomości.

Aplikacja jest zintegrowana i synchronizowana w chmurze, co oznacza, że można z niej korzystać na różnych urządzeniach. Raczej nie jest to program przeznaczony dla typowego czytelnika MT, ale wspominamy o nim jako o ciekawym przypadku aplikacji do obsługi SMS dostępnej zarówno w iOS, jak i w Androidzie.

TextMagic

Producent: TextMagic Ltd.
Platforma: Android, iOS
Oceny
Możliwości: 9/10
Łatwość obsługi: 7/10
Ocena ogólna: 8/10

Signal

To jest aplikacja, której nie lubią inwigilujące obywateli reżimy. Jest tak za sprawą niezwykle silnego szyfrowania stosowanego w programie. Komunikacja za pomocą tej aplikacji, obsługującej również SMS-y, czyli pasującej do opisywanej przez nas w tym numerze kategorii, jest szyfrowa, jak opisuje producent, metodą end-to-end (zasilanego przez protokół typu open source "Signal Protocol").

Aplikację Signal zoptymalizowano w celu działania w jak najbardziej ograniczonym środowisku, więc użytkownik może liczyć na szybkie i sprawne wysyłanie wiadomości nawet przy słabym zasięgu sieci. Można użyć dotychczas używanego numeru telefonu i książki adresowej, trzeba pamiętać jednak, że Signal zabezpiecza tylko tę komunikację, która odbywa się wewnątrz aplikacji.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu Signala aplikacja prosi nas o zweryfikowanie tożsamości za pomocą kodu przesłanego wiadomością SMS. Jest to jedyny moment, w którym nasze dane zostają zapisane na zewnętrznym serwerze. Oczywiście, aby komunikacja SMS była w pełni zabezpieczona, używać jej muszą wszystkie strony. Signal nie zabezpiecza wiadomości, które wysłane z niego, docierają do miejsca, w których każdy potencjalny szpieg je widzi.

Signal

Producent: Signal Foundation
Platforma: Android, iOS, Desktop
Oceny
Możliwości: 9,5/10
Łatwość obsługi: 8,5/10
Ocena ogólna: 9/10

Zobacz także:

Test aplikacji: programy do zdalnej pracy i współpracy
Test aplikacji: programy dla obserwatorów nieba
Najciekawsze aplikacje i gry edukacyjne