Słoneczny reaktor daje paliwo lotnicze

Słoneczny reaktor daje paliwo lotnicze
W ramach projektu stworzenia nowych technologii produkcji paliwa lotniczego o nazwie SOLAR-JET, w ramach którego współpracują liczne instytucje naukowe i firmy z Niemiec i Szwajcarii, powstał pierwszy w historii słoneczny „reaktor” do produkcji syntetycznego gazu węglowodorowego - syngazu. work from home jobs in pa  

System wykorzystuje skupioną wiązkę światła słonecznego do wytworzenia z dwutlenku węgla i wody gazu o doskonałej kaloryczności. Odbywa się to drogą reakcji chemicznych - redukcji w obecności tlenków metali. Syngaz, będący mieszanina wodoru i tlenku węgla, przetwarzany jest następnie na paliwo lotnicze - kerosen, za pomocą technologii firmy Fischer-Tropsch.

Na temat samego procesu syntezy gazu wiadomo na razie tyle , ile ujawnili naukowcy pracujący nad projektem. A oni wyjaśniają, że kluczem do efektywności energetycznej tego procesu jest zwiększenie efektywności promieniowania cieplnego i szybkość przebiegu reakcji. Jeśli testy przeszłyby pomyślnie, powstanie alternatywna metoda produkcji pełnowartościowego paliwa lotniczego.