Rozwiązano problem szybkiego ładowania baterii?

Rozwiązano problem szybkiego ładowania baterii?
Baterie węglowe zamiast litowo-jonowych o nazwie Ryden zaproponowała japońska firma Power Japan Plus. Nowy typ ogniw jest bezpieczniejszy, bardziej pojemny, tańszy w produkcji a przede wszystkim umożliwia dwudziestokrotnie szybsze ładowanie w porównaniu do obecnie stosowanych rozwiązań.

 

Nowa technologia polega na zastosowaniu  elektrod wykonanych z węgla (dual carbon battery), które zanurzone są w elektrolicie. Gęstość energii jest w niej znacznie większa niż w bateriach Li-Ion. Kolejną wielką zaletą ma być ich kilkakrotnie wyższa żywotność - wytrzymywać mają do 3000 cykli ładowania. Nowe ogniwa, jak zapewniają, konstruktorzy nie nagrzewają się w takim stopniu jak obecnie używane, co zwiększać ma poziom bezpieczeństwa.

Do budowy baterii Power Japan Plus nie zużywa się nie tylko ciężkich, ale w ogóle jakichkolwiek metali. Mają się pojawić na rynku jeszcze w tym roku. Na razie mogą się z nimi zapoznać uczestnicy konferencji na temat Napędu Elektrycznego odbywającej się 20 i 21 maja w Indianapolis w USA.

A oto film o nowych bateriach: