Apple powalczy ze Spotify

Apple powalczy ze Spotify
Spora część technologicznego świata, zwłaszcza ta wpatrzona w jabłuszko, żyje już nowinkami, które podczas konferencji programistycznej WWDC 2015, zademonstrowała firma Apple. Najszerzej komentowany jest oczywiście streamingowy serwis muzyczny Apple Music, który, według niektórych może zagrozić nawet Spotify.

Nowa usługa polega na udostępnieniu archiwów zgromadzonych w znanym od lat sklepie iTunes w modelu sieciowego streamingu. Inaczej jednak niż w Spotify za darmo korzystać będzie można z niej tylko przez trzy miesiące. Po tym okresie cena pojedynczego dostępu ma wynosić 9,99 dolarów na miesiąc. Serwis ma funkcje społecznościową oraz kontekstowe podobne do Spotify.

Apple udoskonaliło też niektóre aplikacje, wzbogaciło o nowe funkcje. Dodało do iPadów wielozadaniowość, którego w ich systemach brakowało w odróżnieniu od wielu tabletów konkurencji. Macbooki dostaną nową wersję systemu operacyjnego o nazwie OS X 10.11 El Capitan. Kolejna ważna aktualizacja dotyczy oferowanych od niedawna zegarków Apple. Na ich tarczy pojawią się też malutkie widżety, tworzone przez programistów, a samo urządzenie będzie mogło pracować jak budzik. Na zegarku obejrzymy wideo, a nawet odpiszemy na maila. Będzie on w stanie pracować samodzielnie i bez telefonu łączyć się z Wi-Fi, aby pobrać aktualizacje i powiadomienia.