Nowe iPhony i inne skarby Apple

Nowe iPhony i inne skarby Apple
Koncern Apple zaprezentował w Steve Jobs Theater w Apple Park, nowe modele smartfonów i inne nowinki. Najgłośniejsza stała się premiera iPhone X z sześciordzeniowym układem A11, wykonanym w 11-nanometrowym procesie produkcyjnym, przygotowana specjalnie na 10. rocznicę premiery pierwszego iPhona. 

Zamiast czytnika linii papilarnych Touch ID pojawiła się w urządzeniu funkcja rozpoznawania twarzy Face ID, dzięki której możemy odblokować telefon patrząc na niego. Prawie cała przednia część urządzenia to ekran OLED o przekątnej 5,8 cala i rozdzielczości 2436 x 1125 pikseli (458 ppi). Telefon ma również dwa zaawansowane aparaty. Urządzenie jest odporne na pył i wodę, a ładuje się bezprzewodowo.

Oprócz iPhone’a X zaprezentowano także następców iPhone’a 7 - modele iPhone 8 i 8 Plus z wyświetlaczami Retina o przekątnych 4,7 cala i 5,5 cala. Inne ciekawe nowości to np. nowy IMac Pro i IPad Pro, Apple Watch 3, Apple TV 4k, HomePod oraz ładowarka AirPower służąca do ładowania bezprzewodowego, która będzie dostępna na rynku w 2018 roku. 

Apple Watch 3 obsługuje sieć komórkową, więc nie ma konieczności ciągłego parowania z iPhonem. Oferuje dostęp do kolekcji Apple Music również nie wymagając trzymania telefonu w pobliżu. Ładowarka AirPower dzięki dużej powierzchni pozwolić ma na ładowanie do kilku urządzeń Apple jednocześnie, tych oczywiście które wspierają funkcję bezprzewodowego ładowania. Będzie możliwość podglądu stanu naładowania akumulatorów wszystkich urządzeń na ekranie iPhone’a. Apple TV wspiera teraz już rozdzielczość 4K i standardy HDR10 i Dolby Vision. HomePod jest natomiast głośnikiem bezprzewodowym, który automatycznie dostosowuje się do kształtu pokoju, ma także obsługę aplikacji Siri, dzięki czemu możemy np. wybierać utwory, dostosowywać głośność, zadawać pytania by uzyskiwać różne informacje na temat np. danego utworu czy pogody, ustawić budzik, a nawet sterować urządzeniami typu smart home.