Sterowanie gestami na dowolnym wyświetlaczu
Sam Glamos jest niewielki - mierzy zaledwie 37 x 27 x 34 mm, a waży tylko 17,7 g. Za pomocą obrotowego modułu ze zwierciadłem skanuje przestrzeń detekcji ruchu, które rozciąga się w półokręgu o szerokości 180º, i na głębokości do 1 metra. Dzięki rejestracji odświeżanej czterdzieści razy na sekundę, urządzenie jest w stanie wyczuć nawet bardzo szybkie ruchy i przenieść je do dowolnego urządzenia, do którego jest podłączone.
Glamos może rejestrować ruchy palców i rąk w powietrzu przed dużym ekranem i tłumaczyć je na stuknięcia i przeciągnięcia, podobne do znanych na wyświetlaczu dotykowym. Można więc na przykład grać w gry na telewizorze, nawigować w menu bez pilota lub przewijać strony internetowe bez dotykania ekranu.
Urządzenie łączy się z tymi z telewizorami lub innym sprzętem na dwa sposoby - przez Micro USB, a w wersji Pro może również łączyć się bezprzewodowo przez Bluetooth.
Systemy takie jak Leap Motion, Bixi i AirBar robią mniej więcej to samo, jednak różnica polega na tym, że Glamos ma być uniwersalny i współpracować z wieloma różnymi urządzeniami. Zaś zbierający na ten projekt fundusze na Kickstarterze mówią, że automatycznie skaluje się w zależności od urządzenia, do którego jest podłączony.
Prezentacja Glamosa:
Źródło: newatlas.com
Morosław Usidus