Elektryczna riksza Segwaya

Elektryczna riksza Segwaya
Podczas targów CES 2020 w Las Vegas zaprezentowano nowe dwukołowe (plus jedno przednie koło stabilizujące) urządzenie transportowe firmy Segway nazwane S-Pod, które jednym kojarzy się z ruchomym fotelem, innym bardziej z elektryczną rikszą. Zasada sterowania za pomocą balansowania ciałem została zachowana, jednak jadącym ma być znacznie wygodniej, gdyż siedzą na miękkim siedzisku.

Segway S-Pod może rozwijać prędkość 40 km/godz., a producent zapewnia, że bateria pozwala pokonać na jednym ładowaniu nawet 60 km. Poruszać pojazdem da się na dwa sposoby. Aby go rozpędzić, wystarczy lekko pochylić się do przodu, aby zwolnić - do tyłu.

S-Pod wyposażony jest też w dżojstik, za pomocą którego można pojazdem sterować manualnie. Dodatkowo, zgodnie z lokalnymi wymogami, urządzenie będzie wyposażone w pas bezpieczeństwa.

S-Pod znajdzie się w sprzedaży pod koniec 2020 r., ale jego cena nie została jeszcze ujawniona. Rzecznik prasowy Segwaya poinformował, że chciałby, aby S-Pod stał się w przyszłości miejskim pojazdem autonomicznym, z którego będzie można korzystać jako alternatywa dla taksówek.

Zobacz także:

Jazda bez trzymanki
Hybrydy elektryczno-wodorowe - przyszłość motoryzacji?
Najsłynniejsze samochody koncepcyjne
Krótka wizyta w przyszłości