Okulary do VR jakich jeszcze nie było

Okulary do VR jakich jeszcze nie było
Na targach elektroniki użytkowej CES w Las Vegas japoński Panasonic zaprezentował prototyp okularów VR, który robi ogromne wrażenie jak na tego rodzaju sprzęt (nie mylić z okularami AR) - jest znacznie lżejszy, mniej kłopotliwy, a nawet po prostu wygląda znacznie lepiej niż typowe gogle do wirtualnej rzeczywistości.

Okulary charakteryzują się również imponującymi parametrami technicznymi. Wyposażone są w wysokiej rozdzielczości mikropanele OLED dla każdego oka oraz obsługują technologię HDR o wysokim zakresie dynamiki, zwykle spotykanym w monitorach i telewizorach. W komunikacie dla mediów Panasonic podkreśla, że okulary są pierwszym na świecie urządzeniem VR z obsługą HDR.

Sprzęt jest bezprzewodowy. Panasonic nie będzie go na razie w tej formie oferować na rynku, czekając na rozwój sieci 5G, z którą urządzenie ma współpracować. Mimo wszystkich zalet, recenzujący prototypową wersję zwrócili uwagę, że wyświetlacze OLED w szkłach mają znacznie mniejszy kąt widzenia niż typowe zestawy VR, a także są cięż - kie i zsuwają się z nosa, bo zaczep za ucho jest niewystarczający.