Telekonferencja sama rozpozna kto i co mówi

Telekonferencja sama rozpozna kto i co mówi
Microsoft podczas konferencji internetowej Ignite 2021 zaprezentował nowy typ inteligentnego głośnika przeznaczonego do współpracy z programem Microsoft Teams, umożliwiający automatyczną transkrypcję wypowiedzi uczestników spotkań online. Urządzenie wykorzystuje zaawansowane algorytmy automatycznego rozpoznawania mowy, pozwalające na identyfikację osób mówiących w trakcie spotkania.

Posługuje się on siedmiomacierzowym zestawem mikrofonów współpracujących z układami sztucznej inteligencji do identyfikacji i rozróżniania głosów, nawet do dziesięciu osób jednocześnie podczas spotkań online. Dzięki tej możliwości kolejna funkcja, transkrypcja wypowiedzi, jest w stanie automatycznie tworzyć dokładne protokoły spotkań.

Rozpoznawanie głosu może być całkowicie wyłączone, jeżeli uczestnicy nie wyrażają na to zgody - mogą również dostosować poziom prywatności i bezpieczeństwa, wyłączając możliwość transkrypcji lub przypisać transkrypcję tylko do konkretnych osób. Inteligentne głośniki od Microsoftu i związane z nimi funkcje zostaną udostępnione przedpremierowo wyselekcjonowanym użytkownikom jeszcze w tym roku.

Źrodło: www.bit.ly

Mirosław Usidus

Zobacz także:

Wyszukiwarki oparte na uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji
Sztuczna inteligencja budzi lęki, ale czy rzeczywiście jest blisko?
Test aplikacji: programy ze sztuczną inteligencją
Mózg online. Maszyna sterowana myślą i odwrotnie
Ciało online, czyli pod opieką doktora sensora