Maska VR także na usta

Maska VR także na usta
Tokijska firma o nazwie Shiftall, należąca do giganta technologicznego - firmy Panasonic, skonstruowała budzące spore kontrowersje urządzenie o nazwie "mutalk", które można określić jako kaganiec do przechwytywania dźwięku bezpośrednio z ust, z wytłumieniem dźwięków tła, głos zaś jest następnie przekazywany bezprzewodowo do komputera za pomocą Bluetooth.

W odróżnieniu od innych mikrofonów bezprzewodowych, "mutalk" wychwytuje i zatrzymuje wszystkie dźwięki wydobywające się z ust użytkownika, a przynajmniej większość z nich, obiecując zarazem zmniejszenie intensywności dźwięków "przeszkadzających", zwłaszcza tych o wysokiej częstotliwości, około 30 decybeli głośności.

Firma Shiftall już wcześniej proponowała równego rodzaju produkty, oceniane jako nieco dziwne, np. lustra oceniające strój użytkownika i ostrzegające go przed wyjściem w tym ubraniu, czy też zestawy VR na głowę, które blokują peryferyjne widoki. "Mutalk" nie jest na razie dostępny na rynku, ale jeśli się pojawi w sprzedaży to w cenie około 140 dolarów za zestaw.

Źródło: gizmodo.com, zjęcie: en.shiftall.net/products/mutalk

Mirosław Usidus