Zminiaturyzowana termowizja

Zminiaturyzowana termowizja
Firma InfiRay ogłosiła, że jej ważąca zaledwie 9 gramów i mierząca 27×18×9,8 mm, kamera P2 Pro jest najmniejszą kamerą termowizyjną na świecie. Miniaturyzacja ta jest celowa, aby podobnie jak inne urządzenia tego typu, można było podłączyć do telefonu celem obsługi i wyświetlania obrazu. Jak twierdzi InfiRay, to pierwsza kamera z czujnikiem termicznym 8 μm.

Urządzenie ma zakres temperaturowy od –20˚C do 550˚C z marginesem błędu ±2°C, co jest porównywalne z fizycznie większymi alternatywami. Istnieją wersje z interfejsem systemów iOS i Android. Innowacją konstrukcyjną InfiRay jest dołączany magnetycznie obiektyw makro. Urządzenie jest udostępniane w pakietach z tym dodatkiem lub bez niego.

Według wstępnych ocen P2 Pro nie tylko dorównuje parametrami większym kamerom tego typu, ale w wielu aspektach je przewyższa. Jej niewielkie rozmiary połączone z zadowalająca rozdzielczością mogą dać powodzenie na rosnącym rynku urządzeń termowizyjnych, które są coraz częściej stosowane przez specjalistów, m.in. w dziedzinie urządzeń grzewczych i chłodzących.

Źródło: www.digitalcameraworld.com, zdjęcie: www.infiray.com

Mirosław Usidus