Aplikacje dla miłośników piłki nożnej

Aplikacje dla miłośników piłki nożnej
Prezentujemy garść aplikacji dla fanów piłki nożnej. Powinien je znać każdy prawdziwy piłkarski fan.

Onefootball

Oto prawdziwe kompendium piłkarskiej wiedzy dotyczącej licznych lig, mistrzostw Europy i świata. Aplikacja pozwala na wybór klubów piłkarskich i reprezentacji, co umożliwia śledzenie na bieżąco najnowszych wiadomości związanych z naszą ulubioną drużyną. Sporą zaletą jest opcja otrzymywania w trakcie trwania meczu powiadomień o strzelonych bramkach, a potem informacji o końcowym wyniku. Dodatkowo aplikacja wyświetla miejsce zespołu w tabeli, dokładne składy, ustawienia oraz statystyki.

Zakładka "Mecze" pokazuje rozgrywane w danym momencie spotkania - można śledzić ich przebieg, wraz z informacjami o ważnych boiskowych zdarzeniach. Społecznościowym elementem tej zakładki jest opcja wyznaczania faworytów oraz porównywania swoich typów z przewidywaniami fanów z całego świata. Można także podzielić się obserwowanym meczem ze znajomymi, wysyłając im stronę z odpowiednimi informacjami.

Appka pozwala stosunkowo łatwo dodawać, organizować i szybko wyszukiwać zarówno drużyny, jak i zawodników. Przeszukiwanie bazy lig piłkarskich także nie sprawia większego problemu. Zmiany w ustawieniach personalizują i zmieniają zawartość zakładek "Wiadomości" oraz "Mecze".

  

 

FIFA

Oficjalna aplikacja FIFA pozwala na bieżąco śledzić rozgrywki i wyniki z całego świata. Program oferuje aktualności i zdjęcia oraz filmy wideo, wywiady i funkcjonalności z serwisu internetowego FIFA.com.

Sekcja Live Scores zawiera wyniki eliminacji do mistrzostw świata oraz spotkań podczas mundialowego turnieju. Do tego dochodzą rezultaty z niemal dwustu lig narodowych oraz wszystkich zawodów kontynentalnych rozgrywanych pod egidą FIFA.

Ponadto za pomocą tej appki można śledzić Ranking FIFA – Coca-Cola World Ranking. Jeśli więc podczas nadchodzących piłkarskich mistrzostw świata w Rosji ktoś chciałby mieć wiarygodne i jak najbardziej oficjalne źródło informacji, powinien zainstalować tę aplikację

 

Forza Piłka Nożna

Najważniejszą funkcją tego programu jest opcja śledzenia na żywo meczów drużyn, którym kibicujemy, lub po prostu lubimy je oglądać. Można tu ustawić kilka rodzajów powiadomień, m.in. o rozpoczęciu spotkania, wyniku w czasie rzeczywistym, o składach, czerwonych kartkach itp. Po wybraniu odpowiedniej opcji filtrowania wyników prześledzimy mecze wszystkich rozgrywek w danym dniu.

Początkowa konfiguracja aplikacji ogranicza się do wyboru ulubionych rozgrywek, np. Bundesligi, Primera Division, Premier League czy też Ekstraklasy. Przewidziano także spotkania reprezentacji, w tym eliminacje do mistrzostw Europy. Następnie wybieramy ulubione kluby i drużyny, po czym aplikacja zaczyna nas informować o wszystkim, co jest z nimi związane. Pół godziny przed meczem, jaki nas interesuje, przypomni, że wkrótce się zacznie. Tuż przed pierwszym gwizdkiem poda składy obu drużyn. Później dowiemy się o strzelonych bramkach, zmianach zawodników czy też żółtych lub czerwonych kartkach. Po wszystkim sprawdzimy dokładne statystyki.

Program pozwala też śledzić plotki transferowe i informuje o już przeprowadzonych zmianach w klubowych kadrach. Dodatkowym atutem aplikacji jest fakt, że wyświetla powiadomienia na urządzeniach z systemem Android Wear, czyli głównie na smartwatchach. Aplikację zaprojektowano w google'owym języku Material Design. Użytkownik może też wybrać jeden z kilkunastu motywów graficznych, wedle własnych preferencji.

 

Łączynaspiłka

Aplikacja firmowana przez Polski Związek Piłki Nożnej daje dostęp do najnowszych informacji dotyczących rodzimego futbolu. Pozwala śledzić wyniki dowolnej polskiej drużyny, pokazuje przebieg wybranego meczu, a rodzicom dzieci, które ćwiczą w szkółkach piłkarskich, przypomni o treningach. Wyświetli też informacje o zakupionym bilecie na mecz reprezentacji, a także poinformuje o statusie zakupu w sklepie "Łączy Nas Piłka".

Aplikacja oferuje możliwość zamówienia karty kibica, kupna biletu, sprawdzenia najnowszych promocji, statusu wysyłki zamówionych produktów oraz powiadomień - m.in. o zbliżających się spotkaniach kadry. Dodatkowo oferuje coś w stylu ligi typerów, w której możemy typować wyniki i "ścigać" się z innymi użytkownikami o jak najlepsze miejsce w rankingu.

Dla użytkowników przewidziano również funkcję, która nosi nazwę "grała cała Polska". Pozwala ona na sprawdzenie wyników kadry i wszystkich rozgrywek w kraju, począwszy od Ekstraklasy a kończąc na C klasie, oraz dodanie klubu do listy ulubionych.

  

Fangol

 

Fan futbolu znajdzie tutaj mnóstwo ciekawostek, cytatów, faktów i statystyk dotyczących klubów, piłki nożnej i zawodników. Niemal wszystko może oceniać i na niemal wszystko głosować - od piłkarzy czy klubów, po najlepsze animacje gif. Jest także zapraszany do dyskusji o tym, co proponuje serwis i zarazem aplikacja.Aplikacja oparta jest na znanym serwisie internetowym Fangol.pl. Oprócz zwykłych informacji, wyników i relacji można dzięki niej znaleźć m.in. memy, czyli śmieszne obrazki, a także przeczytać anegdoty i dotrzeć do wielu materiałów poświęconych piłce nożnej. Ściągniemy też filmiki z najciekawszymi fragmentami meczów. Appka zaprasza do blogów o treningu, sprzęcie, kibicach, meczach i samej grze w piłkę.

Użytkownicy Fangola mogą zachować w pamięci urządzenia wszystko, co im się spodobało. Oczywiście są w stanie również udostępniać znalezione materiały w serwisach społecznościowych lub wysyłać je znajomym przez SMS.