Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Mieszana rzeczywistość w leczeniu COVID-19

Mieszana rzeczywistość w leczeniu COVID-19
Lekarze w Wielkiej Brytanii zaczęli używać zestawów do mieszanej rzeczywistości (MR) produkcji Microsoftu do komunikacji ze swoimi kolegami, drastycznie ograniczając liczbę pracowników medycznych, którzy mają kontakt z chorymi na COVID-19.

Gogle pozwalają użytkownikowi komunikować się z kolegami lub prosić o dane, takie jak wyniki badań rentgenowskich od techników czekających bezpiecznie w innym pomieszczeniu, informowało BBC News.

I choć na początku pomysł wydawał się dziwny, lekarze powiedzieli reporterom BBC News, że ich zdaniem technologia na pewno pomoże ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Za pomocą gestów dłoni lekarze korzystający z urządzeń firmy Microsoft mogą oglądać zdjęcia rentgenowskie, skany (zobacz także: Obrazowanie medyczne) i wyniki testów, a także komunikować się z kolegami w innym, wolnym od wirusów pomieszczeniu.

Dr James Kinross, chirurg z Imperial College, powiedział BBC News, że po zakończeniu pandemii lekarze będą nadal korzystać z mieszanej rzeczywistości. "Nie sądzę, aby to przeminęło wraz z pandemią", powiedział reporterom. "Przeciwnie, wydaje mi się, że to będzie w przyszłości znacznie szerzej stosowane".