Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

MAZI - poręczny zestaw do pracy zdalnej AI+AR przeznaczony do projektów grupowych

MAZI - poręczny zestaw do pracy zdalnej AI+AR przeznaczony do projektów grupowych
Składający się głośnika z inteligentnym asystentem głosowym, okularów rozszerzonej rzeczywistości oraz pióra, będącego również smart, zestaw MAZI jest znakiem pandemicznych czasów, choć jego twórcy nie przedstawiają go jako urządzenia przydatnego jedynie podczas lockdownu. Jego głównym zadaniem jest ułatwienie i uprzyjemnienie pracy zdalnej, także dzięki estetycznemu designowi.

Zadanie asystenta głosowego (AI) jest dość oczywiste. Pozwala wygodniej niż przez telefon, za pomocą komend głosowych łączyć się ze współpracownikami, partnerami biznesowymi i innymi osobami. Mogą to być rozmowy indywidualne lub konferencje. Okulary AR pozwalają dzielić się wizualizacjami, obrazami widzianymi przez autora przed oczami jednego lub każdego z uczestników konferencji. Na przykład, pracując nad szkicem, architekt może pokazać na odległość współpracownikom swoją wizualizację, tak jakby im to prezentował w biurze - zobaczą to w okularach, będąc daleko od niego w czasie rzeczywistym. Zintegrowane z tymi urządzeniami inteligentne pióro pozwala na bieżąco pisać, szkicować, demonstrując efekty uczestnikom.

Pióro MAZI jest zabezpieczone przy pomocy skanera linii papilarnych, który rejestruje odciski palców właściciela, utrzymując jego prywatne dane biznesowe w stanie bezpiecznym. Całość zapakowana jest w poręczne opakowanie, co oznacza, że można łatwo spakować MAZI do bagażu i zabrać ze sobą dokądkolwiek się wybieramy.

Źródło: www.bit.ly

Mirosław Usidus

Zobacz także:

Testujemy aplikacje... Rozszerzona rzeczywistość (AR)
Rozszerzona rzeczywistość wchodzi do gry
Liczba zastosowań i znaczenie interfejsów głosowych szybko rośnie