Magiczna skrzynka prywatności internetowej

Magiczna skrzynka prywatności internetowej
Produktem naszych czasów można by nazwać niewielki ale niezwykle użyteczny gadżet - Deeper Connect Nano, który pozwala połączyć się z Internetem, jak zapewniają producenci, całkowicie prywatnie i bezpiecznie, za pomocą usługi podobnej do VPN, ale bezpieczniejszej, pozbawionej wad, które miewają usługi Virtual Private Network.

Deeper Connect Nano nie jest w rzeczywistości siecią VPN, lecz zdecentralizowaną siecią prywatną (DPN). Zamiast korzystać z firmowego prywatnego tunelu internetowego, sieć DPN pozwala użytkownikowi być swoim własnym klientem i serwerem, bez pośredników. Można korzystać w pełni z szyfrowanych transferów danych i dostępu do sieci z dowolnego miejsca na świecie, bez konieczności korzystania z zewnętrznych serwerów i rejestrowania danych przez podmioty zewnętrzne.

Wystarczy para kabli ethernetowych, aby uruchomić urządzenie bez procesu konfiguracji. Producent twierdzi, że urządzenie nie wykazuje spowolnień typowych dla VPN. Połączenia chronione są przez siedem warstw głębokich pakietów bezpieczeństwa. Obejmuje ona nawet funkcje inteligentnego routingu, który automatycznie zmienia widoczny adres IP użytkownika w zależności od oglądanych przez niego treści. Wszystkim można sterować za pomocą interfejsu Deeper Connect, który zapewnia użytkownikom pełną kontrolę nad każdym aspektem ich pracy i rozrywki online, a także szczegółowe dane analityczne ilustrujące wszystkie działania online w sieci. Urządzenie kosztuje 199 dolarów, sporo, ale to jednorazowy zakup. Nie trzeba się potem martwic abonamentami, jak w przypadku korporacyjnych VPN-ów.

Prezentacja Deeper Connect Nano:

Źródło: www.bit.ly

Mirosław Usidus

Zobacz także:

Pandemia przyspiesza wirtualną rewolucję
W sieci lepiej zapomnij o prywatności
Wojna o neutralność sieci