Wyciek dowodzi, że szef Facebooka korzysta z usług konkurencji Facebooka

Wyciek dowodzi, że szef Facebooka korzysta z usług konkurencji Facebooka
Numer telefonu Marka Zuckerberga znalazł się wśród wyciekłych danych 533 milionów użytkowników Facebooka. Jeden z ekspertów ds. bezpieczeństwa potwierdził, że Zuckerberg korzysta z aplikacji Signal, co jest interesującą informacją w kontekście trwających w ostatnim czasie problemów należącego do Facebooka WhatsAppa i wojny komunikatorów, w których usługa Facebooka jest ostro atakowana przez Signal oraz Telegram.

Informacje te wywołały złośliwe komentarze, że Mark Zuckerberg jak wielu innych użytkowników internetu, ceni sobie swoją prywatność, dlatego używa aplikacji, która mu ją zapewnia, a nie narzędzi facebookowych. Napisał to na Twitterze ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa Dave Walker, publikując dowody, czyli zrzut ekranowy profilu Zuckerberga w Signal.

W gronie ponad pół miliarda użytkowników, których dane pojawiły się w internecie w wyniku gigantycznego wycieku z Facebooka, znaleźli się również współzałożyciele firmy, Chris Hughes i Dustin Moskovitz. Według innego eksperta ds. bezpieczeństwa - Alona Gala, dane wyciekły w 2020 roku z powodu luki, która umożliwiała podglądanie numeru telefonu powiązanego z każdym kontem na Facebooku. Facebook informował, że luka, która pozwalała na skanowanie numerów telefonów milionów użytkowników z serwerów Facebooka, została odkryta w 2019 roku. Jednak według Gala, w dalszym ciągu może ona dostarczyć wrażliwych informacji cyberprzestępcom.

Źródło: www.bit.ly

Mirosław Usidus

Zobacz także:

Inteligentne wszystko
Czas wirusa - czasem szpiega
Człowiek, który odmówił Zuckerbergowi - Kevin Systrom
Po bezpieczeństwie pozostają wspomnienia - a i te nie wiadomo, czy prawdziwe