Motocykl jak szwajcarski scyzoryk

Motocykl jak szwajcarski scyzoryk
Koncepcja składanych i rozkładanych wedle uznania i osobistych preferencji motocykli nie jest nowością. Jednak Biancaneve, dzieło firmy Dotto Creations, wnosi nowe podejście do tego rodzaju konstrukcji, skupiając się na minimalizmie i usuwając wszystko, co jest zbędne poza silnikiem, dwoma kołami i pomysłem na jeżdżenie.

Jednocześnie twórcy motocykla skupili się na nowatorskich rozwiązaniach wyglądu. Pierwszą rzeczą, która przykuwa wzrok, jest układ zakrywanego na czas parkowania opływową kształtką siedzenia. Pokrywa ta, gdy motocyklista rusza w drogę, jest odsuwana, tworząc błotnik nad tylnym kołem. Aby przód pasował do reszty, Dotto uzupełnia go o odsuwaną pokrywę wlewu paliwa. Wygląd konstrukcji, gdy obie części są otwarte, porównuje się do szwajcarskiego scyzoryka

Jeśli chodzi o silnik, to pochodzi on ze znanej i popularnej konstrukcji Honda CX500, która swoją premierę miała jeszcze w 1979 roku. Przez dekady, aż do czasów współczesnych powstało wiele nowych wersji tego dwukołowca. Nazwę konstrukcji stworzonej przez Dotto - Biancaneve - tłumaczyć można jako "biały jak śnieg".

Strona projektu: www.dottocreations.com/biancaneve/ 

Źródło: newatlas.com/motorcycles

Mirosław Usidus

Zobacz także:

Fascynujący kawałek gumy
Demony prędkości
Jedziemy na urlop
Tylko dla twardzieli